| Battery Type | High Discharge Rate Battery |
|---|---|
| Model | UNM801437 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Typical Capacity | 350mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1200mA |
| Battery Cell Size | MAX 7.7(T)x30.5(W)x45.5(L)mm |
| Battery Type | Cylindrical Li-polymer Battery / Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 680mAh |
| Standard Charging | 130mA |
| Max Charging | 650mA |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/500mA |
| Battrey Type | Small Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 200mA(1.0C) |
| Battery Type | Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/160mA |
| Battery Cell Dimensions | Max 3.9*15.5*28.5mm |
| Battery Type | Curved Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Charge Ending Voltage | 4.2V |
| Discharge Ending Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM351225 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 90mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/90mA |
| Battery Type | Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 400mAh |
| Standard Charging | 80mA |
| Max Charging | 800mA |
| Battery Type | LiPo Rechargeable Battery |
|---|---|
| Model Number | UNM503035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1.0C/500mA |