| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM301235 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 100mAh |
| Typical Capacity | 100mAh |
| Battery Type | Custom Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Discharging/Charging/Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 800mAh |
| Typical Capacity | 835mAh |
| Max Charging Current | 1C/800mA |
| Battrey Type | Small Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 65mAh |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 65mA(1.0C) |
| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 1100mAh |
| Standard Charging | 550mA |
| Max Charging | 1100mA |
| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 1680mAh |
| Standard Charging | 320mA |
| Max Charging | 1600mA |
| Battery Type | Curved Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 27mAh |
| Charge Ending Voltage | 4.2V |
| Discharge Ending Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM373030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 520mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Shape And Color | Prismatic , Silver |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM352023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 115mAh |
| Typical Capacity | 125mAh |