| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM603450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM402025 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 140mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/140mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM481240 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 185mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/185mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM575957 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2400mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Minimum Capacity | 1100mAh |
| Typical Capacity | 1200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging Current | 2C |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM432031 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 270mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/270mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602728 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 480mAh |
| Typical Capacity | 500mAh |
| Battery Type | 3.7 V Lipo Battery |
|---|---|
| Model Number | UNM503048 |
| Nominal Voltage | 3.7 V |
| Nominal Capacity | 760mAh |
| Charge / Discharge Current | 0.2C/152mA(Standard), 1C/760mA(Max) |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1850mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/1850mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.55*40.3*74.0mm |
| Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Discharge Voltage | 3.0V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/600mA |