| Battery Type | LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM422035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | Custom Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/2200mA |
| Max Discharge Current | 1.0CA |
| Battery Type | Custom LiPo Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 620mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/620mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.7(T)x31.7(W)x30.0(L)mm |