| Battery Type | Cylindrical Li-polymer Battery / Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 680mAh |
| Standard Charging | 130mA |
| Max Charging | 650mA |
| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 800mAh |
| Typical Capacity | 835mAh |
| Max Charging Current | 1C/800mA |
| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Design Scheme | S8261ABJMD-G3J+8205 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Typical Capacity | 50mAh |
| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 1680mAh |
| Standard Charging | 320mA |
| Max Charging | 1600mA |
| Battery Type | High Discharge Rate Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Charge Current | 0.2C/0.5C/1.0C |
| Max Continuous Charge Current | 2600mA(2.0C) |
| Battery Type | 3.87V High Voltage LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 5000mAh |
| Nominal Voltage | 3.87V |
| Charging Volatge | 4.45V |
| Max Charging Current | 5000mA(1.0C-4.45V) |
| Battery Type | High Voltage Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 70mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Type | 4.45V High Voltage LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 10000mAh |
| Nominal Voltage | 3.87V |
| Charging Volatge | 4.45V |
| Max Charging Current | 6000mA(0.6C-4.45V) |
| Battery Type | Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 650mAh |
| Standard Charging | 130mA |
| Max Charging | 1000mA |
| Battrey Type | Small Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 200mA(1.0C) |