| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 430mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Pack Size (Max.) | 4.0*28.5*32.5mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM684248-2S |
| Nominal Voltage | 7.6V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Typical Capacity | 2050mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM105068 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3900mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/3900mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM683736 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 1220mAh |
| Typical Capacity | 1250mAh |
| Battery Type | High Voltage Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 70mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.1(T)x30.0(W)x50.5(L)mm |
| Battery Type | 7.4V Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 720mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Max Charging/Discharging Current | 720mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 7.8(T)x25.5(W)x32.0(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM424567-2S |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Typical Capacity | 1550mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM101330 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 380mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/380mA |
| Battery Type | Small Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Voltage | 3.7V |
| Capacity | 60mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/60mA |
| Battery Cell Size | MAX 3.0(T)x12.5(W)x21.5(L)mm |