| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 750mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-offVoltage Voltage | 3.0V |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502023 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM521920 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/200mA |
| Battery Type | High Voltage Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 713540 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1530mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Typical Capacity | 1550mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502533 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 370mAh |
| Typical Capacity | 390mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM351225 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 90mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/90mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Battery Cell Size | MAX 4.1(T)x16.0(W)x45.0(L)mm |
| Battery Size | MAX 4.1(T)x16.5(W)x47.0(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802844 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Typical Capacity | 1030mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM673867 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2350mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2350mA |
| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM113465 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/3000mA |