| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM501230 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 170mAh |
| Typical Capacity | 180mAh |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Pack Size | MAX 5.1(T)x37.0(W)x61.5(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM963872 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3700mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/3700mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM1260110 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 10000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/10000mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM321223 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 75mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/75mA |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/350mA |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.2x 34 X 52.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM432031 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 270mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/270mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM463028 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/350mA |