| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Cell Size | 10*30.5*40.5mm |
| Max Battery Pack Size | 10*30.5*42.5mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM101330 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 380mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/380mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/400mA |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 933442 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1600mAh |
| Max Charging Current | 2.0C / 4.20V |
| Battery Type | High Discharge Rate Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Battery Cell Size | Max T8.2*W30.5*H48.0mm |
| Battery Pack Size | Max T17.4*W31.0**57.0mm |
| Battery Type | High Discharge Rate Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Charge Current | 0.2C/0.5C/1.0C |
| Max Continuous Charge Current | 2600mA(2.0C) |
| Battery Type | 4.35V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM652831 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 780mAh |
| Typical Capacity | 800mAh |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/500mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1200mA |
| Battery Cell Size | MAX 7.7(T)x30.5(W)x45.5(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502535 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/400mA |