| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Color | Silver |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/200mA |
| Battery Pack Dimensions | 3.2*20.5*37.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/250mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.0*20.0*30.0mm |
| Battery Type | Polymer High Voltage Li Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 1700mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1700mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x36.0(W)x39.0(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM851228 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 230mAh |
| Typical Capacity | 240mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602238 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM303034 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 290mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/290mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM462023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 180mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/180mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM481240 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 185mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/185mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM561118 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 65mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/65mA |