| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102540 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Typical Capacity | 1250mAh |
| Battery Type | Li-polymer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Color | Silver |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Cell Size | MAX 10.0(T)x20.0(W)x50.0(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1100mAh |
| Niminal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Color | Silver |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM722233 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 580mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/580mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM501885 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/900mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM471630 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 190mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/190mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Minimum Capacity | 1100mAh |
| Typical Capacity | 1200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging Current | 2C |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM423040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Typical Capacity | 460mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM911775 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1340mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1340mA |