| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602728 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 480mAh |
| Typical Capacity | 500mAh |
| Battery Type | Custom Li Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| End Voltage | 3.0V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=110mAh) |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1250mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Continuous Discharging Current (Max.) | 1CA=(1250mA) |
| Battery Pack Size | MAX 4.3(T)x42.0(W)x62.5(L)mm |
| Battery Type | Custom Li-polyer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 170mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Pack Size | MAX 3.6*20.0*29.0mm |
| Battery Type | High Voltage Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 280mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C |
| Battery Dimension | MAX 4.8*22.0*30.0mm |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging&Discharging Current | 1.0C/200mA |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Minimum Capacity | 2000mAh |
| Battery Pack Size | MAX 6.5x40x67.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 55mAh |
| Charge Battery | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 4.5x11.5x 22.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1800mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Max Discharging Current | 1800mA(1.0C) |
| Cycle Life | Over 500 Times |