| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802036 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Typical Capacity | 520mAh |
| Battery Type | Ultra Thin Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 45mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Volatge | 4.2V |
| Max Charging Current | 45mA(1.0C-4.2V) |
| Battery Type | High Voltage Lipo Battery |
|---|---|
| Model | UNM361215 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 48mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/48mA |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 85mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cell Size (Max.) | 3.9*28.5*30.5mm |
| Battery Size (Max.) | 4.5*15.0*24.0mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | Max T7.0*W34.0*H82.0mm |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=2000mAh) |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Cell Size | Max 8.0*30.5*40.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3000mAh |
| Battery Cell Size | MAX 6.0*50.5*80.5mm |
| Battery Pack Size | MAX 6.0*50.5*82.5mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | 603450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Energy | 4.44Wh |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 520mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Shape And Color | Prismatic , Silver |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/450mA |
| Battery Pack Dimension | MAX 6.0*22.5*40.5mm |