| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM393548 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 820mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/820mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM701450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/500mA |
| Battery Type | Custom Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/2200mA |
| Max Discharge Current | 1.0CA |
| Battery Type | High Voltage Li-ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 360mAh |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Continuous DischargingCurrent (Max.) | 1.0C/360mA |
| Battery Type | Large Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 3500mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | MAX 8.3(T)x50.5(W)x63.0(L)mm |
| Battery Pack Size | MAX 8.5(T)x51.0(W)x65.0(L)mm |
| Battery Type | Lipo Batteries |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 260mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/260mA |
| Battery Weight | About 5.0g |
| Battery Type | Custom LiPO Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1150mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/1150mA |
| Battery Cell Dimension | MAX 3.8(T)x48.5(W)x60.5(L)mm |
| Battery Type | Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/160mA |
| Battery Cell Dimensions | Max 3.9*15.5*28.5mm |
| Battery Type | LiPo Batteries |
|---|---|
| Nonial Voltage | 3.7V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Nominal Capacity | 1100mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1100mA |
| Battery Type | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge And Discharge Current | 1.0C/110mA |