| Battery Type | 4.45V High Voltage LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 10000mAh |
| Nominal Voltage | 3.87V |
| Charging Volatge | 4.45V |
| Max Charging Current | 6000mA(0.6C-4.45V) |
| Battery Type | Polymer Lithium Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 2000mA(1.0C) |
| Battery Pack Size | MAX 12.9(T)x31.0(W)x48.8(L)mm |
| Battery Type | LiPo Rechargeable Battery |
|---|---|
| Model Number | UNM503035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1.0C/500mA |
| Battery Type | High Voltage LiPo Battery |
|---|---|
| Model Number | 104060 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charging Voltage | 4.35V |
| Nominal Capacity | 3600mAh |
| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Design Scheme | S8261ABJMD-G3J+8205 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Typical Capacity | 50mAh |
| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 630mAh |
| Standard Charging | 315mA/0.5C |
| Max Charging | 3A/3.0V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM352023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 115mAh |
| Typical Capacity | 125mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM450839 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/110mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM801823 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Custom Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Discharging/Charging/Discharging Current | 1C/300mA |