| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 2300mAh |
| Typical Capacity | 2300mAh |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 210mA |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Dimension | MAX 5.0(T)x20.5(W)x25.0(L)mm |
| Battery Pack Dimension | MAX 5.0(T)x20.5(W)x27.0(L)mm |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 430mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=430mAh) |
| Battery Pack Size | MaxT5.0*W12.0*H75.0mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM682329 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 520mAh |
| Typical Capacity | 540mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 800mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/800mA |
| Battery Cell Size | MAX 7.5(T)x20.5(W)x44.5(L)mm |
| Battery Type | Polymer Li-Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 150mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/150mA |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1850mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/1850mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.55*40.3*74.0mm |
| Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Discharge Voltage | 3.0V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/600mA |
| Battery Type | Li-Po Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 260mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/260mAh |
| Cell Dimension | Max 3.2*27.5*30.5mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 60mAh |
| Discharge Current | 3.0V |
| Charge Voltage | 4.2V |