| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 1680mAh |
| Standard Charging | 320mA |
| Max Charging | 1600mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM533774 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1800mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1800mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502448 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 720mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/720mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM372933 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 420mAh |
| Typical Capacity | 440mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM373030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503759 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1150mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1150mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502530 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 320mAh |
| Typical Capacity | 350mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401014 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM603450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM402025 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 140mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/140mA |