| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM923060 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2050mAh |
| Typical Capacity | 2100mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 420mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/420mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM541416 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 81mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/81mA |
| Battery Type | High Voltage Lipo Battery |
|---|---|
| Model | UNM103962 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 3400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/3400mA |
| Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 603458 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Standard Charging/Discharging Current | 0.2C/300mA |
| Battery Type | Rechargeable LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM902730 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 850mAh |
| Typical Capacity | 900mAh |
| Battery Type | LiPO Batteries |
|---|---|
| Capacity | 550mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/550mA |
| Cell Dimension | 5.5*25.5*40.5mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Rechargeable Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Polymer Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Battery Cell Size | MAX 6.0*30.5*48.5mm |
| Battery Pack Size | MAX 6.0*30.5*50.5mm |
| Battery Type | Custom LiPo Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 620mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/620mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.7(T)x31.7(W)x30.0(L)mm |