| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602533 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM342028 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM422027 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |
| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 7.5*43.0*35.0mm |
| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 8.8*21.0*94.0mm |
| Type | Small Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401115 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 40mAh |
| Standard Charging/Discharging Current | 0.2C/8mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM744068 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 3150mAh |
| Typical Capacity | 3250mAh |
| Battery Type | 3.7V Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Volatge | 4.2V |
| Max Charging Current | 2000mA(1.0C-4.2V) |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.0A |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Typical Capacity | 650mAh |