| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM753440 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 950mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/950mA |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/1500mA |
| Battery Type | High Discharge Rate Battery |
|---|---|
| Model | UNM801437 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Typical Capacity | 350mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM301235 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 100mAh |
| Typical Capacity | 100mAh |
| Battery Type | High Voltage Li-Poly Battery |
|---|---|
| Model | UNM622526 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Typical Capacity | 430mAh |
| Battery Type | High Voltage Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 9200mAh |
| Nominal Voltage | 3.87V |
| Charging Volatge | 4.45V |
| Max Charging Current | 6440mA(0.7C-4.45V) |
| Battery Type | Cylindrical Li-polymer Battery / Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 680mAh |
| Standard Charging | 130mA |
| Max Charging | 650mA |
| Battery Type | Li-polymer,Li-Ion Battery,lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charing/Discharging Current | 1C/400mA |
| Battery Type | Li-ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM852530 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 650mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/650mA |