| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.2x 34 X 52.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | High Voltage LiPo Battery |
|---|---|
| Model Number | 104060 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charging Voltage | 4.35V |
| Nominal Capacity | 3600mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM462023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 180mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/180mA |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802844 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Typical Capacity | 1030mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802036 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Typical Capacity | 520mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM682329 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 520mAh |
| Typical Capacity | 540mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/400mA |
| Battery Type | Li-ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | 18650 Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 3200mAh@0.2C |
| Nominal Capacity (Minimum) | 3100mAh@0.2C |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Voltage | 4.2V |