| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM301235 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 100mAh |
| Typical Capacity | 100mAh |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 933442 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1600mAh |
| Max Charging Current | 2.0C / 4.20V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102242 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM342028 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM813848 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1730mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1730mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM481240 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 185mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/185mA |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Cell Size | MAX 10.0(T)x20.0(W)x50.0(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM303034 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 290mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/290mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM583850 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1300mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM351225 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 90mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/90mA |