| Battery Type | Custom Li Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| End Voltage | 3.0V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=110mAh) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM373030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |