| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 7.5*43.0*35.0mm |
| Battery Type | Lipo Battery |
|---|---|
| Model Number | UNM701040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 230mAh |
| Charge & Discharge Current | 0.2C/46mA(Stardard), 1C/230mA(Min) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401014 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM471630 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 190mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/190mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602533 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM744068 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 3150mAh |
| Typical Capacity | 3250mAh |
| Battery Type | Cylindrical Li-polymer Battery / Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 680mAh |
| Standard Charging | 130mA |
| Max Charging | 650mA |
| Battery Type | AAA NiMH Battery Packs |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.6V |
| Nominal Capacity | 230mAh |
| Size | MAX15.3*7.7mm |
| Weight | Appr. 35g |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM522033 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM575957 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2400mA |