| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Cell Size | 10*30.5*40.5mm |
| Max Battery Pack Size | 10*30.5*42.5mm |
| Battery Type | 3.7V Li Poly Rechargeable Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 5500mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 2750mA(0.5C-NCM) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x42.0(W)x56.5(L)mm |
| Battery Type | Ultra Thin Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 45mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Volatge | 4.2V |
| Max Charging Current | 45mA(1.0C-4.2V) |
| Battery Type | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Volatge | 4.2V |
| Max Charging Current | 200mA(1.0C-4.2V) |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102540 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Typical Capacity | 1250mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602728 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 480mAh |
| Typical Capacity | 500mAh |
| Battery Type | High Voltage Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 713540 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1530mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Typical Capacity | 1550mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Battery Type | LiPo Batteries |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 60mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Cycle Life | ≥500 Cycles (0.2C) |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 210mA |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Dimension | MAX 5.0(T)x20.5(W)x25.0(L)mm |
| Battery Pack Dimension | MAX 5.0(T)x20.5(W)x27.0(L)mm |
| Battery Type | LiPO Batteries |
|---|---|
| Capacity | 550mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/550mA |
| Cell Dimension | 5.5*25.5*40.5mm |