| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging&Discharging Current | 1.0C/200mA |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Minimum Capacity | 2000mAh |
| Battery Pack Size | MAX 6.5x40x67.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Polymer Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Battery Cell Size | MAX 6.0*30.5*48.5mm |
| Battery Pack Size | MAX 6.0*30.5*50.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/500mA |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.0A |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/250mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.0*20.0*30.0mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 55mAh |
| Charge Battery | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 4.5x11.5x 22.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.2x 34 X 52.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.1(T)x30.0(W)x50.5(L)mm |