| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM424567-2S |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Typical Capacity | 1550mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM352023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 115mAh |
| Typical Capacity | 125mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502530 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 320mAh |
| Typical Capacity | 350mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502533 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 370mAh |
| Typical Capacity | 390mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM684248-2S |
| Nominal Voltage | 7.6V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Typical Capacity | 2050mAh |
| Battery Type | Rechargeable LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM902730 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 850mAh |
| Typical Capacity | 900mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM923060 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2050mAh |
| Typical Capacity | 2100mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Typical Capacity | 650mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802844 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Typical Capacity | 1030mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM851228 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 230mAh |
| Typical Capacity | 240mAh |