| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | High Voltage Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 280mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C |
| Battery Dimension | MAX 4.8*22.0*30.0mm |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/200mA |
| Battery Pack Dimensions | 3.2*20.5*37.5mm |
| Battery Type | Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/160mA |
| Battery Cell Dimensions | Max 3.9*15.5*28.5mm |
| Battery Type | LiPo Batteries |
|---|---|
| Nonial Voltage | 3.7V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Nominal Capacity | 1100mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1100mA |
| Type | Lipo Batteries |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 140mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge And Discharge Current | 1.0C/140mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Rechargeable Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Cell Size | Max 8.0*30.5*40.5mm |
| Battery Type | Polymer Lithium Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 800mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Cell Size | MAX 8.0*20.0*50.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |