| Battery Type | High Voltage Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 70mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM321223 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 75mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/75mA |
| Battery Type | Custom Li Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| End Voltage | 3.0V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=110mAh) |
| Battery Type | Rechargeable LiPo Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/400mA |
| Battrey Cell Dimension | MAX (T) 8.0* (W) 20.0* (H) 25.0mm |
| Battery Type | LiPo Batteries |
|---|---|
| Nonial Voltage | 3.7V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Nominal Capacity | 1100mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1100mA |
| Battery | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Charge And Discharge Current | 0.2/1.0C |
| Battery Type | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Volatge | 4.2V |
| Max Charging Current | 200mA(1.0C-4.2V) |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM541416 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 81mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/81mA |
| Battery Type | High Discharge Rate Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Charge Current | 0.2C/0.5C/1.0C |
| Max Continuous Charge Current | 2600mA(2.0C) |
| Battery Type | Custom LiPO Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1150mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/1150mA |
| Battery Cell Dimension | MAX 3.8(T)x48.5(W)x60.5(L)mm |