| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM923060 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2050mAh |
| Typical Capacity | 2100mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401014 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM471630 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 190mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/190mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM400816 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 32mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/32mA |
| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 7.5*43.0*35.0mm |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM533774 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1800mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1800mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 60mAh |
| Discharge Current | 3.0V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM861632 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 380mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/380mA |
| Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 603458 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Standard Charging/Discharging Current | 0.2C/300mA |
| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 8.8*21.0*94.0mm |