| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM722233 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 580mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/580mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1200mA |
| Battery Cell Size | MAX 7.7(T)x30.5(W)x45.5(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | Max T7.0*W34.0*H82.0mm |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=2000mAh) |
| Battery Type | High Voltage Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 713540 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1530mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Typical Capacity | 1550mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Battery Type | Large Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 3500mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | MAX 8.3(T)x50.5(W)x63.0(L)mm |
| Battery Pack Size | MAX 8.5(T)x51.0(W)x65.0(L)mm |
| Battery Type | High Voltage Lipo Battery |
|---|---|
| Model | UNM361215 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 48mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/48mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM322030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 130mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/130mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM281314 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502023 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1800mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Max Discharging Current | 1800mA(1.0C) |
| Cycle Life | Over 500 Times |