| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM362019 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 100mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/100mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM441018 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 45mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/45mA |
| Battery Type | Custom Li-polyer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 170mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Pack Size | MAX 3.6*20.0*29.0mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401013 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM701450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/500mA |
| Battery Type | Curved Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 17mAh |
| Charge Ending Voltage | 4.35V |
| Discharge Ending Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Rechargeable LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM372328 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Typical Capacity | 220mAh |
| Battrey Type | Small Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 65mAh |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 65mA(1.0C) |
| Battery Type | Rechargeable LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM902730 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 850mAh |
| Typical Capacity | 900mAh |
| Battery Type | Li-polymer,Li-Ion Battery,lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charing/Discharging Current | 1C/400mA |