| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM103535 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1050mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1050mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM402025 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 140mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/140mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Minimum Capacity | 1100mAh |
| Typical Capacity | 1200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging Current | 2C |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 430mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Pack Size (Max.) | 4.0*28.5*32.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Li-Po Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 260mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/260mAh |
| Cell Dimension | Max 3.2*27.5*30.5mm |
| Battery Type | 7.4V Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 720mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Max Charging/Discharging Current | 720mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 7.8(T)x25.5(W)x32.0(L)mm |
| Type | Lipo Batteries |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 140mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge And Discharge Current | 1.0C/140mA |
| Battery Type | Lipo Batteries |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 260mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/260mA |
| Battery Weight | About 5.0g |
| Battery Type | LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM422035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |