| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Design Scheme | S8261ABJMD-G3J+8205 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Typical Capacity | 50mAh |
| Battery Type | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1850mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Pack Dimension | MAX 9.9(T)x34.5(W)x52.5(L)mm |
| Color | Silver |
| Battery Type | LiPO Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Volatge | 3.0V |
| Battery Type | Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/160mA |
| Battery Cell Dimensions | Max 3.9*15.5*28.5mm |
| Battery Type | Cylindrical Li-polymer Battery / Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 680mAh |
| Standard Charging | 130mA |
| Max Charging | 650mA |
| Battrey Type | Small Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 200mA(1.0C) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM351220 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 60mAh |
| Typical Capacity | 65mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM501885 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/900mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM251515 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/30mA |
| Energy | 0.111Wh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM352023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 115mAh |
| Typical Capacity | 125mAh |