| Battery Type | Cylindrical Li-ion Battery |
|---|---|
| Typical Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Quick Charge Current | 2000mA(1C) |
| Quick Discharge Current | 4000mA(2C) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM112258 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1400mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM673867 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2350mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2350mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM481834 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 270mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/270mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602533 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Small Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Voltage | 3.7V |
| Capacity | 60mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/60mA |
| Battery Cell Size | MAX 3.0(T)x12.5(W)x21.5(L)mm |
| Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Discharge Voltage | 3.0V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/600mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM744068 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 3150mAh |
| Typical Capacity | 3250mAh |
| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 630mAh |
| Standard Charging | 315mA/0.5C |
| Max Charging | 3A/3.0V |
| Battery Type | High Voltage Lipo Battery |
|---|---|
| Model | UNM103962 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 3400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/3400mA |