| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602728 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 480mAh |
| Typical Capacity | 500mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM322030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 130mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/130mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502852 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 760mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/760mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM583850 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1300mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM422027 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401013 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Cell Size | MAX 10.0(T)x20.0(W)x50.0(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1800mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Max Discharging Current | 1800mA(1.0C) |
| Cycle Life | Over 500 Times |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 850mAh |
| Typical Capacity | 870mAh |
| Quick Charge Current | 1C/850mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM722233 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 580mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/580mA |