| Battery Type | Cylindrical Rechargeabe LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Typical Capacity | 1100mAh |
| Standard Charging | 550mA |
| Max Charging | 1100mA |
| Battery Type | High Discharge Rate Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max. Charge Voltage | 4.20 ± 0.05V |
| Standard Discharge Cut-off Voltage | 2.75V |
| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Design Scheme | S8261ABJMD-G3J+8205 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Typical Capacity | 50mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM103339 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1400mA |
| Battery Type | Polymer High Voltage Li Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 1700mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1700mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x36.0(W)x39.0(L)mm |
| Battery Type | Rechargeable Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 85mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cell Size (Max.) | 3.9*28.5*30.5mm |
| Battery Size (Max.) | 4.5*15.0*24.0mm |
| Battery Type | Li-polymer,Li-Ion Battery,lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charing/Discharging Current | 1C/400mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 430mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Pack Size (Max.) | 4.0*28.5*32.5mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Typical Capacity | 650mAh |