| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM481240 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 185mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/185mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 130mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/130mA |
| Battery Pack Size | MAX 4.7*10.5*38.0mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | Max T7.0*W34.0*H82.0mm |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=2000mAh) |
| Battery Type | Custom Li-polyer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 170mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Pack Size | MAX 3.6*20.0*29.0mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM851228 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 230mAh |
| Typical Capacity | 240mAh |
| Battery Type | 3.7 V Lipo Battery |
|---|---|
| Model Number | UNM503048 |
| Nominal Voltage | 3.7 V |
| Nominal Capacity | 760mAh |
| Charge / Discharge Current | 0.2C/152mA(Standard), 1C/760mA(Max) |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102540 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Typical Capacity | 1250mAh |
| Battery Type | High Voltage Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 713540 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1530mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Typical Capacity | 1550mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Battery Type | Polymer Li-Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 150mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/150mA |
| Battery Type | Li-polymer,Li-Ion Battery,lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charing/Discharging Current | 1C/400mA |