| Battery Type | Polymer High Voltage Li Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 1700mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1700mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x36.0(W)x39.0(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM852530 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 650mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/650mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102540 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Typical Capacity | 1250mAh |
| Battery Type | High Voltage Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 713540 |
| Nominal Voltage | 3.85V |
| Nominal Capacity | 1530mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Typical Capacity | 1550mAh (0.2C Charge/0.2C Discharge) |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 85mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cell Size (Max.) | 3.9*28.5*30.5mm |
| Battery Size (Max.) | 4.5*15.0*24.0mm |
| Battery Type | Custom Li Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| End Voltage | 3.0V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=110mAh) |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | Max T7.0*W34.0*H82.0mm |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=2000mAh) |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3000mAh |
| Battery Cell Size | MAX 6.0*50.5*80.5mm |
| Battery Pack Size | MAX 6.0*50.5*82.5mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802036 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Typical Capacity | 520mAh |
| Battery Type | Ultra Thin Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 45mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Volatge | 4.2V |
| Max Charging Current | 45mA(1.0C-4.2V) |