| Battery Type | High Voltage LiPo Battery |
|---|---|
| Model Number | 104060 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charging Voltage | 4.35V |
| Nominal Capacity | 3600mAh |
| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 8.8*21.0*94.0mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602238 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM342028 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM813848 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1730mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1730mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM583850 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1300mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM103339 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1400mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102242 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.1(T)x30.0(W)x50.5(L)mm |