| Battery Type | Polymer High Voltage Li Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 1700mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1700mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x36.0(W)x39.0(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602728 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 480mAh |
| Typical Capacity | 500mAh |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/350mA |
| Battery Type | Polymer Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Battery Cell Size | MAX 6.0*30.5*48.5mm |
| Battery Pack Size | MAX 6.0*30.5*50.5mm |
| Battery Type | High Voltage Polymer Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Model | UNM441718 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Typical Capacity | 120mAh |
| Battery Type | Li-polymer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Color | Silver |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1850mAh |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/1850mA |
| Battery Cell Size | MAX 5.55*40.3*74.0mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Rechargeable Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM423040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Typical Capacity | 460mAh |