| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM414464 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 850mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/850mA |
| Battery Type | Cylindrical Lithium Ion Cell |
|---|---|
| Nominal Capacity | 3800mAh |
| Nominal Voltage | 3.6V |
| Charging Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502530 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 320mAh |
| Typical Capacity | 350mAh |
| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Cell Size | 10*30.5*40.5mm |
| Max Battery Pack Size | 10*30.5*42.5mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM523436 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 550mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/550mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502225 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 260mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/260mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM902536 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 800mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/800mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM422027 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM451458 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 155mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/155mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM472023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 165mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/165mA |