| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM852034 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/600mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM513436 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 700mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/700mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM575957 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2400mA |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 6Ah |
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Charge Limited Voltage | 3.65V |
| Standard Charge/Discharge Current | 1C |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602728 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 480mAh |
| Typical Capacity | 500mAh |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM351225 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 90mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/90mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM451012 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 37mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/37mA |
| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM113465 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/3000mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM701450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 500mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/500mA |