| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Li Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size Max | 8.1x30x50.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | 7.4V Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 720mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Max Charging/Discharging Current | 720mA(1.0C) |
| Battery Cell Size | MAX 7.8(T)x25.5(W)x32.0(L)mm |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM321223 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 75mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/75mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM103339 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1400mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM102242 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM513436 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 700mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/700mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM472730 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/350mA |
| Battery Type | Li-polymer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Color | Silver |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |