| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Battery Cell Size | Max T7.0*W34.0*H82.0mm |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0CA(=2000mAh) |
| Battery Type | High Discharge Rate Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Battery Cell Size | Max T8.2*W30.5*H48.0mm |
| Battery Pack Size | Max T17.4*W31.0**57.0mm |
| Battery Type | High Discharge Rate Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Charge Current | 0.2C/0.5C/1.0C |
| Max Continuous Charge Current | 2600mA(2.0C) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM301235 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 100mAh |
| Typical Capacity | 100mAh |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 933442 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1600mAh |
| Max Charging Current | 2.0C / 4.20V |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/350mA |
| Battery Type | Li-polymer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Color | Silver |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.2x 34 X 52.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/1.5A |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM342028 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 160mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/160mA |