| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM400930 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 80mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/80mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM472730 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/350mA |
| Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Discharge Voltage | 3.0V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/600mA |
| Battery Type | Cylindrical Lithium Ion Cell |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 2000mAh@0.2C |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM801823 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM441018 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 45mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/45mA |
| Battery Type | Custom Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/2200mA |
| Max Discharge Current | 1.0CA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM281314 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battrey Type | Small Cylindrical LiPo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 65mAh |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Max Charge/Discharge Current | 65mA(1.0C) |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM522033 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |