| Battery Type | Ni-MH Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 1.2V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Weight | 25g |
| Battery Type | Ni-MH Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 1.2V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Weight | 13.5g |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM352023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 115mAh |
| Typical Capacity | 125mAh |
| Battery Type | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge And Discharge Current | 1.0C/110mA |
| Battery Type | NiMH Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 1.2V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Weight | 14g |
| Battery Type | 18650 Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 3200mAh@0.2C |
| Nominal Capacity (Minimum) | 3100mAh@0.2C |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Voltage | 4.2V |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602238 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM753440 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 950mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/950mA |
| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM851838 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/600mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401014 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |