| Battery Type | 3.7V Li Poly Rechargeable Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 5500mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 2750mA(0.5C-NCM) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x42.0(W)x56.5(L)mm |
| Battery Type | Ni-MH Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 1.2V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Weight | 12g |
| Battery Type | Cylindrical Rechargeable LiFePO4 Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Rated Voltage | 3.2V |
| Charging Voltage | 3.65V |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.3V |
| Battery Type | Rechargeable LiPo Battery |
|---|---|
| Model | UNM372328 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Typical Capacity | 220mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Typical Capacity | 650mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM621644 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Typical Capacity | 470mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM373030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM541416 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 81mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/81mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM442332 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM504050 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1170mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1170mA |