| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 600mAh |
| Typical Capacity | 650mAh |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 3000mAh |
| Battery Cell Size | MAX 6.0*50.5*80.5mm |
| Battery Pack Size | MAX 6.0*50.5*82.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.1(T)x30.0(W)x50.5(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM523436 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 550mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/550mA |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 85mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cell Size (Max.) | 3.9*28.5*30.5mm |
| Battery Size (Max.) | 4.5*15.0*24.0mm |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/200mA |
| Battery Pack Dimensions | 3.2*20.5*37.5mm |
| Battery Type | Rechargeable Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 4.5(T)x27.0(W)x82.5(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM541416 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 81mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/81mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502023 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM861632 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 380mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/380mA |