| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502533 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 370mAh |
| Typical Capacity | 390mAh |
| Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM 603458 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1500mAh |
| Standard Charging/Discharging Current | 0.2C/300mA |
| Battery Type | Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Cell Size | 10*30.5*40.5mm |
| Max Battery Pack Size | 10*30.5*42.5mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM450839 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/110mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM982441 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1050mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1050mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM522033 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/300mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM575957 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2400mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Battery Cell Size | MAX 4.1(T)x16.0(W)x45.0(L)mm |
| Battery Size | MAX 4.1(T)x16.5(W)x47.0(L)mm |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 520mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Shape And Color | Prismatic , Silver |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/200mA |
| Battery Pack Dimensions | 3.2*20.5*37.5mm |